به گزارش همشهری، مصطفی رجبی‌مشهدی با بیان اینکه مصرف برق روز یکشنبه ۵۳هزار و ۵۳۴مگاوات بود، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون(روز دوشنبه) مصرف برق نسبت به روز گذشته یکهزار مگاوات افزایش داشته است.

او با درخواست از مردم جهت مدیریت مصرف برق، گفت: از همه مردم درخواست می‌کنم مصرف خود را در ساعات‌ ۱۲تا ۱۶(ساعات اوج مصرف) از طریق تنظیم درجه کولرهای گازی روی ۲۵درجه به‌عنوان دمای آسایش، استفاده از دور کند کولرهای آبی و استفاده از وسایل پرمصرف برقی از اواخر شب تا ابتدای صبح مدیریت کنند. رجبی‌مشهدی درخصوص تغییر ساعات اداری اعلام کرد: تاکنون مصوبه‌های لازم در ۲۲استان کشور برای تغییر ساعات اداری با توجه به اختیارات هیأت‌وزیران به استانداران صادر شده و احتمال اجرای آن در ۴ استان دیگر نیز پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه براساس این طرح، ساعات کار ادارات یک ساعت زودتر آغاز و به تشخیص استانداران تا یک ساعت و نیم زودتر به اتمام می‌رسد، تأکید کرد: اجرای طرح تغییر ساعات اداری در تهران منوط به موافقت استانداری است.

سخنگوی صنعت برق اعلام کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در بخش مدیریت مصرف و افزایش ظرفیت نیروگاهی و همچنین افزایش تولید نیروگاه‌های موجود، انتظار می‌رود خاموشی برنامه‌ریزی شده نداشته باشیم و با وجود این همکاری مردم و مشترکان نقش بسزایی در این خصوص دارد.

Source Article from http://www.hamshahrionline.ir/news/444454/افزایش-۱۰۰مگاواتی-برق-در-گرم-ترین-روز-سال